Przejdź do treści
Unia planuje zmiany w przepisach dotyczących OC

Unia planuje zmiany w przepisach dotyczących OC

Czy dla Was temat obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC też od kilku lat jest drażliwą kwestią? Pewnie niektórzy z Was jak słyszą o kolejnych zmianach w związku z polisami zakładają, że chodzi o kolejny wzrost składek. Teraz Komisja Europejska zaproponowała kilka zmian w systemie polis komunikacyjnych. A co za tym idzie – niektórzy kierowcy będą mogli płacić mniej.

Niedawne propozycje zmian w dyrektywie komunikacyjnej dotyczą kilku kwestii. My wspomnimy o najistotniejszych naszym zdaniem. Pierwszą ze zmian jest akceptowanie przez zakłady ubezpieczeń zniżek, które zostały wypracowane na terenie innego kraju członkowskiego UE. W związku z tym konieczne stanie się wprowadzenie standaryzacji systemu zniżek i zwyżek na terenie Unii Europejskiej. Oczywiście przenoszenie historii ubezpieczeniowej pomiędzy krajami członkowskimi nie w każdym przypadku będzie miało pozytywny wpływ na poziom składek za obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Komisja Europejska zapowiada też lepszą ochronę za granicą. Planują ujednolicić system likwidacji szkód transgranicznych. Co to takiego szkoda transgraniczna? Prosty przykład uszkodzenia pojazdu który należy do polaka, a za który odpowiada zakład ubezpieczeń z państwa innego niż Polska. Wprowadzone procedury mają zapewnić szybką i pełną wypłatę odszkodowania lub zadośćuczynienia po upadłości zagranicznego ubezpieczyciela.

Urzędnicy chcieliby też stworzyć coś w rodzaju zautomatyzowanych kontroli granicznych. Miałby powstać system wymiany danych, który opierałby się na automatycznej identyfikacji numerów rejestracyjnych w przejeżdżających przez granicę samochodach.

Wierzymy, że jeśli faktycznie dojdzie do skutku wprowadzenie powyższych zmian, wpłynie to na korzyść wszystkich zmotoryzowanych.

Zainteresować mogą Cię też

Jaka marka najczęściej wzywa Klientów na akcje serwisowe?

Jaka marka najczęściej wzywa Klientów na akcje serwisowe?

Ciekawych informacji na temat motoryzacji, dostarcza nam Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, czyli mówiąc prościej UOKiK’u. Wydawać by się mogło, że jest to jedna z ostatnich stron, która mogłaby podsunąć ciekawostki z branży, ale tym razem nic bardziej mylnego. Naszym oczom ukazało się zestawienie dotyczących akcji serwisowych w Polsce za ostatni kwartał. Na stronie Urzędu …

Czytaj więcej
Polska jako kraj ogromnej liczby samochodów

Polska jako kraj ogromnej liczby samochodów

Dziś ponownie wraca do nas temat lubianych przez nas statystyk. Nie raz okazywało się, że potrafimy znacząco się w nich wyróżniać. Nie inaczej zdaje się być w dzisiejszym wpisie. Gdy zastanowimy się szerzej, to okaże się, że owe statystyki mogą odzwierciedlać u nas tzw. Efekt domina. Spieszymy z wyjaśnieniem o co w tym wszystkim chodzi. …

Czytaj więcej
To już pewne. System ISA obowiązkowy w nowych samochodach od 2022 roku.

To już pewne. System ISA obowiązkowy w nowych samochodach od 2022 roku.

Jakiś czas temu pisaliśmy na blogu o nowych systemach bezpieczeństwa, których instalacje Unia Europejska chce wymusić na producentach samochodów. Jednym z takich systemów był właśnie wspomniany w tytule ISA – czyli „inteligentny asystent prędkości”. Dziś chcieliśmy poinformować, że Unia dopięła swego i owy asystent będzie obowiązkowo montowany od 2022 roku we wszystkich nowych pojazdach osobowych, …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 biuro@fred.com.pl