Przeskocz do treści
Unia planuje zmiany w przepisach dotyczących OC

Unia planuje zmiany w przepisach dotyczących OC

Czy dla Was temat obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC też od kilku lat jest drażliwą kwestią? Pewnie niektórzy z Was jak słyszą o kolejnych zmianach w związku z polisami zakładają, że chodzi o kolejny wzrost składek. Teraz Komisja Europejska zaproponowała kilka zmian w systemie polis komunikacyjnych. A co za tym idzie – niektórzy kierowcy będą mogli płacić mniej.

Niedawne propozycje zmian w dyrektywie komunikacyjnej dotyczą kilku kwestii. My wspomnimy o najistotniejszych naszym zdaniem. Pierwszą ze zmian jest akceptowanie przez zakłady ubezpieczeń zniżek, które zostały wypracowane na terenie innego kraju członkowskiego UE. W związku z tym konieczne stanie się wprowadzenie standaryzacji systemu zniżek i zwyżek na terenie Unii Europejskiej. Oczywiście przenoszenie historii ubezpieczeniowej pomiędzy krajami członkowskimi nie w każdym przypadku będzie miało pozytywny wpływ na poziom składek za obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Komisja Europejska zapowiada też lepszą ochronę za granicą. Planują ujednolicić system likwidacji szkód transgranicznych. Co to takiego szkoda transgraniczna? Prosty przykład uszkodzenia pojazdu który należy do polaka, a za który odpowiada zakład ubezpieczeń z państwa innego niż Polska. Wprowadzone procedury mają zapewnić szybką i pełną wypłatę odszkodowania lub zadośćuczynienia po upadłości zagranicznego ubezpieczyciela.

Urzędnicy chcieliby też stworzyć coś w rodzaju zautomatyzowanych kontroli granicznych. Miałby powstać system wymiany danych, który opierałby się na automatycznej identyfikacji numerów rejestracyjnych w przejeżdżających przez granicę samochodach.

Wierzymy, że jeśli faktycznie dojdzie do skutku wprowadzenie powyższych zmian, wpłynie to na korzyść wszystkich zmotoryzowanych.

Zainteresować mogą Cię też

Fit For 55 – O co chodzi?

Fit For 55 – O co chodzi?

W Europie zatrzęsienie. Jest nowy plan na rozwój motoryzacji, ale i kość niezgody wobec członków całej Unii i pomysły rodem z filmów Sci-Fi. Komisja Europejska przyjęła 14 lipca pakiet propozycji mających na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Dziś przyglądamy nieco bliżej tym pomysłom. 2035 rok to absolutny koniec dla aut spalinowych. Propozycja Komisji zakłada, że …

Czytaj więcej
Wielkie zmiany w egzekwowaniu przepisów drogowych

Wielkie zmiany w egzekwowaniu przepisów drogowych

„Dość pobłażania nieuczciwym kierowcom”, grzmiał ostatnio Mateusz Morawiecki, który wystąpił na mównicy podczas pikniku dotyczącego kampanii „Dobry Kierowca”. Czy były to puste słowa, będące kolejną kampanią rządową bez pokrycia? Niekoniecznie, ponieważ jak wyjaśnia premier, rząd ma gotowy projekt nowelizacji przepisów dotyczących zaostrzenia kar za wykroczenia i przestępstwa drogowe. „Przed nami wielkie zmiany w przepisach drogowych. …

Czytaj więcej
Kiedy będzie Cię stać na elektryka?

Kiedy będzie Cię stać na elektryka?

Pozostajemy w temacie elektryfikacji i przyszłości motoryzacji bo ten temat niesie za sobą największe zainteresowanie wśród całego sektora. Producenci wdrażają plany budowy nowej infrastruktury, pracują nad technologiami, które dadzą im przewagę nad konkurencją, a Unia Europejska coraz mocniej zaciska pasa w związku z pytaniem…jak najlepiej, pozbyć się z rynku aut z konwencjonalnym napędem. Temu wszystkiemu …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 biuro@fred.com.pl