Przejdź do treści
Unia planuje zmiany w przepisach dotyczących OC

Unia planuje zmiany w przepisach dotyczących OC

Czy dla Was temat obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC też od kilku lat jest drażliwą kwestią? Pewnie niektórzy z Was jak słyszą o kolejnych zmianach w związku z polisami zakładają, że chodzi o kolejny wzrost składek. Teraz Komisja Europejska zaproponowała kilka zmian w systemie polis komunikacyjnych. A co za tym idzie – niektórzy kierowcy będą mogli płacić mniej.

Niedawne propozycje zmian w dyrektywie komunikacyjnej dotyczą kilku kwestii. My wspomnimy o najistotniejszych naszym zdaniem. Pierwszą ze zmian jest akceptowanie przez zakłady ubezpieczeń zniżek, które zostały wypracowane na terenie innego kraju członkowskiego UE. W związku z tym konieczne stanie się wprowadzenie standaryzacji systemu zniżek i zwyżek na terenie Unii Europejskiej. Oczywiście przenoszenie historii ubezpieczeniowej pomiędzy krajami członkowskimi nie w każdym przypadku będzie miało pozytywny wpływ na poziom składek za obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Komisja Europejska zapowiada też lepszą ochronę za granicą. Planują ujednolicić system likwidacji szkód transgranicznych. Co to takiego szkoda transgraniczna? Prosty przykład uszkodzenia pojazdu który należy do polaka, a za który odpowiada zakład ubezpieczeń z państwa innego niż Polska. Wprowadzone procedury mają zapewnić szybką i pełną wypłatę odszkodowania lub zadośćuczynienia po upadłości zagranicznego ubezpieczyciela.

Urzędnicy chcieliby też stworzyć coś w rodzaju zautomatyzowanych kontroli granicznych. Miałby powstać system wymiany danych, który opierałby się na automatycznej identyfikacji numerów rejestracyjnych w przejeżdżających przez granicę samochodach.

Wierzymy, że jeśli faktycznie dojdzie do skutku wprowadzenie powyższych zmian, wpłynie to na korzyść wszystkich zmotoryzowanych.

Zainteresować mogą Cię też

Bezpieczeństwo pieszych na drogach. Czy pomysł rządu działa?

Bezpieczeństwo pieszych na drogach. Czy pomysł rządu działa?

Niebawem minie rok od wprowadzenia znowelizowanych przepisów dotyczących bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Czy jeden ze sztandarowych pomysłów rządu dopiął swego i mamy w końcu zmiany, które pomogą pieszym czuć się bezpieczniej „na pasach”. Okazuje się, że nie wszystko poszło tak jak zakładał rząd PIS’u, ale po kolei. Rewolucyjna zmiana, zakładała przepis, że pieszy zamierzający …

Czytaj więcej
Koniec LPG w Polsce… z rosyjskich gazociągów!?

Koniec LPG w Polsce… z rosyjskich gazociągów!?

Zacznijmy od ekonomii wracając do kwestii paliw i inflacji, która dotyka nasz kraj. Polacy coraz bardziej odczuwają na własnej skórze wszelakiej maści drożyznę. Ceny na wszystkie produkty oraz usługi zdążyły już znacząco wzrosnąć w ostatnich miesiącach. Drożej jest w sklepach, ale również wszelkie ceny usług poszły w górę. Drożej jest też na stacjach paliw i …

Czytaj więcej
Sprzedaż opon w Polsce. Czy rośnie świadomość kierowców?

Sprzedaż opon w Polsce. Czy rośnie świadomość kierowców?

Dziś czas na wlanie trochę optymizmu w nasze zmotoryzowane serca. Ostatnio pisaliśmy o dość pesymistycznych sprawach, dlatego czas przerwać tę złą passę. Aby to uczynić, przenieśmy się na chwilę na rynek … oponiarski. Okazuje się, że świadomość Polskich kierowców na temat roli ogumienia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach wzrasta. Świadczyć o tym mają wyniki sprzedaży …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 biuro@fred.com.pl