Przeskocz do treści
Święto klasycznej motoryzacji na Pomorzu

Święto klasycznej motoryzacji na Pomorzu

W niedzielę, 23 kwietnia 2017 miało miejsce huczne otwarcie sezonu klasyków. Impreza odbyła się w Gdańsku przy stadionie Ergo Areny. Organizatorem jest już od wielu lat Facebookowe zrzeszenie miłośników klasycznej motoryzacji – Trójmiasto, klasyczne.

I tak w Gdańsku można było spotkać ponad 500 Young i oldtimerów z metryczką sprzed 1989 r. Po długim zimowym śnie, po kilkumiesięcznej przerwie na otwarciu sezonu na gdańskim placu zagościły wypieszczone i i wymuskane maszyny. Właściciele wraz ze swoimi cudeńkami mimo mało sprzyjającej aury pogodowej wspólnie przywitali wiosnę na pikniku.

Auto zostały pogrupowane prze organizatorów zgodnie z kryterium produkcji na trzy strefy: lata 90te, 80te, 70te (w tym też starsze egzemplarze). Przodowały samochody polskiej produkcji. Głównie Maluchy i Polonezy. Fiaty 126p zarówno te z produkcji seryjnej jak i przeróbki subtelnie i ze smakiem przygotowane do motosportu. Perełką wśród Polonezów był tzw. Borewicz przerobiony na wersję kombi.

Na imprezie można było spotkać zaskakująco dużo egzemplarzy szwedzkiego Volvo – największe zainteresowanie budził głównie egzemplarz P120 Amazon. Ponadto Rolls-Royce BL, Chevrolet Corvette C4, Subaru SVX oraz BMW 1600 z przełomu lat 60 i 70-tych. Z pojazdów wyprodukowanych u naszych sąsiadów zagościły również Wartburgi, Wołgi i Trabanty ze „Złomkiem” na przodzie.

Dla miłośników klasyków więcej szczegół na stronie www.trojmiastoklasyczne.pl jak również na profilu Facebookowym organizatora spotkania.

Jeśli ktoś nie miał okazji, a chciał być na otwarciu sezonu – nic straconego. Na szczęście przed nami jeszcze jedna okazja w tym roku na podziwianie trójmiejskich klasyków – październikowe zakończenie sezony.

Zainteresować mogą Cię też

Fit For 55 – O co chodzi?

Fit For 55 – O co chodzi?

W Europie zatrzęsienie. Jest nowy plan na rozwój motoryzacji, ale i kość niezgody wobec członków całej Unii i pomysły rodem z filmów Sci-Fi. Komisja Europejska przyjęła 14 lipca pakiet propozycji mających na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Dziś przyglądamy nieco bliżej tym pomysłom. 2035 rok to absolutny koniec dla aut spalinowych. Propozycja Komisji zakłada, że …

Czytaj więcej
Wielkie zmiany w egzekwowaniu przepisów drogowych

Wielkie zmiany w egzekwowaniu przepisów drogowych

„Dość pobłażania nieuczciwym kierowcom”, grzmiał ostatnio Mateusz Morawiecki, który wystąpił na mównicy podczas pikniku dotyczącego kampanii „Dobry Kierowca”. Czy były to puste słowa, będące kolejną kampanią rządową bez pokrycia? Niekoniecznie, ponieważ jak wyjaśnia premier, rząd ma gotowy projekt nowelizacji przepisów dotyczących zaostrzenia kar za wykroczenia i przestępstwa drogowe. „Przed nami wielkie zmiany w przepisach drogowych. …

Czytaj więcej
Kiedy będzie Cię stać na elektryka?

Kiedy będzie Cię stać na elektryka?

Pozostajemy w temacie elektryfikacji i przyszłości motoryzacji bo ten temat niesie za sobą największe zainteresowanie wśród całego sektora. Producenci wdrażają plany budowy nowej infrastruktury, pracują nad technologiami, które dadzą im przewagę nad konkurencją, a Unia Europejska coraz mocniej zaciska pasa w związku z pytaniem…jak najlepiej, pozbyć się z rynku aut z konwencjonalnym napędem. Temu wszystkiemu …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 biuro@fred.com.pl