Przejdź do treści
Święto klasycznej motoryzacji na Pomorzu

Święto klasycznej motoryzacji na Pomorzu

W niedzielę, 23 kwietnia 2017 miało miejsce huczne otwarcie sezonu klasyków. Impreza odbyła się w Gdańsku przy stadionie Ergo Areny. Organizatorem jest już od wielu lat Facebookowe zrzeszenie miłośników klasycznej motoryzacji – Trójmiasto, klasyczne.

I tak w Gdańsku można było spotkać ponad 500 Young i oldtimerów z metryczką sprzed 1989 r. Po długim zimowym śnie, po kilkumiesięcznej przerwie na otwarciu sezonu na gdańskim placu zagościły wypieszczone i i wymuskane maszyny. Właściciele wraz ze swoimi cudeńkami mimo mało sprzyjającej aury pogodowej wspólnie przywitali wiosnę na pikniku.

Auto zostały pogrupowane prze organizatorów zgodnie z kryterium produkcji na trzy strefy: lata 90te, 80te, 70te (w tym też starsze egzemplarze). Przodowały samochody polskiej produkcji. Głównie Maluchy i Polonezy. Fiaty 126p zarówno te z produkcji seryjnej jak i przeróbki subtelnie i ze smakiem przygotowane do motosportu. Perełką wśród Polonezów był tzw. Borewicz przerobiony na wersję kombi.

Na imprezie można było spotkać zaskakująco dużo egzemplarzy szwedzkiego Volvo – największe zainteresowanie budził głównie egzemplarz P120 Amazon. Ponadto Rolls-Royce BL, Chevrolet Corvette C4, Subaru SVX oraz BMW 1600 z przełomu lat 60 i 70-tych. Z pojazdów wyprodukowanych u naszych sąsiadów zagościły również Wartburgi, Wołgi i Trabanty ze „Złomkiem” na przodzie.

Dla miłośników klasyków więcej szczegół na stronie www.trojmiastoklasyczne.pl jak również na profilu Facebookowym organizatora spotkania.

Jeśli ktoś nie miał okazji, a chciał być na otwarciu sezonu – nic straconego. Na szczęście przed nami jeszcze jedna okazja w tym roku na podziwianie trójmiejskich klasyków – październikowe zakończenie sezony.

Zainteresować mogą Cię też

Jakie samochody kupują Polacy. Zaskakujące zmiany

Jakie samochody kupują Polacy. Zaskakujące zmiany

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o akcjach serwisowych przywołujących gigantyczne ilości samochodów do serwisów, w celu przeprowadzania akcji serwisowych. Dziś poniekąd przyjrzymy się tym, czy owe ilości mają związek z ilością samochodów, które Polacy kupują. Jak się okazuje, nie ma zbyt dużej korelacji między tymi dwoma sprawami. Tylko Toyota, która niepodzielnie panuje na Polskim rynku, może …

Czytaj więcej
Jaka marka najczęściej wzywa Klientów na akcje serwisowe?

Jaka marka najczęściej wzywa Klientów na akcje serwisowe?

Ciekawych informacji na temat motoryzacji, dostarcza nam Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, czyli mówiąc prościej UOKiK’u. Wydawać by się mogło, że jest to jedna z ostatnich stron, która mogłaby podsunąć ciekawostki z branży, ale tym razem nic bardziej mylnego. Naszym oczom ukazało się zestawienie dotyczących akcji serwisowych w Polsce za ostatni kwartał. Na stronie Urzędu …

Czytaj więcej
Polska jako kraj ogromnej liczby samochodów

Polska jako kraj ogromnej liczby samochodów

Dziś ponownie wraca do nas temat lubianych przez nas statystyk. Nie raz okazywało się, że potrafimy znacząco się w nich wyróżniać. Nie inaczej zdaje się być w dzisiejszym wpisie. Gdy zastanowimy się szerzej, to okaże się, że owe statystyki mogą odzwierciedlać u nas tzw. Efekt domina. Spieszymy z wyjaśnieniem o co w tym wszystkim chodzi. …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 biuro@fred.com.pl