Przejdź do treści
Święto klasycznej motoryzacji na Pomorzu

Święto klasycznej motoryzacji na Pomorzu

W niedzielę, 23 kwietnia 2017 miało miejsce huczne otwarcie sezonu klasyków. Impreza odbyła się w Gdańsku przy stadionie Ergo Areny. Organizatorem jest już od wielu lat Facebookowe zrzeszenie miłośników klasycznej motoryzacji – Trójmiasto, klasyczne.

I tak w Gdańsku można było spotkać ponad 500 Young i oldtimerów z metryczką sprzed 1989 r. Po długim zimowym śnie, po kilkumiesięcznej przerwie na otwarciu sezonu na gdańskim placu zagościły wypieszczone i i wymuskane maszyny. Właściciele wraz ze swoimi cudeńkami mimo mało sprzyjającej aury pogodowej wspólnie przywitali wiosnę na pikniku.

Auto zostały pogrupowane prze organizatorów zgodnie z kryterium produkcji na trzy strefy: lata 90te, 80te, 70te (w tym też starsze egzemplarze). Przodowały samochody polskiej produkcji. Głównie Maluchy i Polonezy. Fiaty 126p zarówno te z produkcji seryjnej jak i przeróbki subtelnie i ze smakiem przygotowane do motosportu. Perełką wśród Polonezów był tzw. Borewicz przerobiony na wersję kombi.

Na imprezie można było spotkać zaskakująco dużo egzemplarzy szwedzkiego Volvo – największe zainteresowanie budził głównie egzemplarz P120 Amazon. Ponadto Rolls-Royce BL, Chevrolet Corvette C4, Subaru SVX oraz BMW 1600 z przełomu lat 60 i 70-tych. Z pojazdów wyprodukowanych u naszych sąsiadów zagościły również Wartburgi, Wołgi i Trabanty ze „Złomkiem” na przodzie.

Dla miłośników klasyków więcej szczegół na stronie www.trojmiastoklasyczne.pl jak również na profilu Facebookowym organizatora spotkania.

Jeśli ktoś nie miał okazji, a chciał być na otwarciu sezonu – nic straconego. Na szczęście przed nami jeszcze jedna okazja w tym roku na podziwianie trójmiejskich klasyków – październikowe zakończenie sezony.

Zainteresować mogą Cię też

Fotoradary! Co potrafią i dokąd zmierza technologia. Część I.

Fotoradary! Co potrafią i dokąd zmierza technologia. Część I.

W dzisiejszym wpisie znowu poruszymy temat fotoradarów. Zrobimy to jednak zupełnie inaczej niż zdarzało nam się do tej pory. Nie będziemy pisać o statystykach i informacjach, gdzie pojawią się nowe słupki wzdłuż naszych dróg. Dziś przyjrzymy się temu, co potrafią współczesne radary (na polskich drogach) i czy nadal są tylko elementem wspomagającym funkcjonariuszy policji. Kto …

Czytaj więcej
E-Billboardy przyszłością szlaków drogowych?

E-Billboardy przyszłością szlaków drogowych?

Odpocznijmy trochę od nowych przepisów, mandatów i szalonych pomysłów Unii Europejskiej. Dziś przenieśmy się w temat przyszłości i jej niecodziennych pomysłów na „umilanie” nam życia. Kto z nas jechał kiedyś na wakacje do Zakopanego i w Poroninie nie zauważył żadnego Billboard’u przy drodze? Z pewnością ciężko znaleźć taką osobę bo Zakopane i okolice słyną z …

Czytaj więcej
Podatek od aut spalinowych. Nie chcesz elektryka? To płać!

Podatek od aut spalinowych. Nie chcesz elektryka? To płać!

Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych zdają się nie zadowalać europejskich włodarzy, dlatego na horyzoncie pojawia się kolejna „zachęta” dla kierowców posiadających samochód spalinowy. Mowa o nowym podatku, który pojawi się pod koniec 2024 roku i uderzy po kieszeniach… oczywiście najbiedniejszych. Przy czym każdy fan płynnego paliwa odczuje jego skutki w swoim portfelu. Zacznijmy od początku. Prawie …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 7.30 – 21.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 +48 609 888 505 biurogdynia@fred.com.pl