Przejdź do treści
Święto klasycznej motoryzacji na Pomorzu

Święto klasycznej motoryzacji na Pomorzu

W niedzielę, 23 kwietnia 2017 miało miejsce huczne otwarcie sezonu klasyków. Impreza odbyła się w Gdańsku przy stadionie Ergo Areny. Organizatorem jest już od wielu lat Facebookowe zrzeszenie miłośników klasycznej motoryzacji – Trójmiasto, klasyczne.

I tak w Gdańsku można było spotkać ponad 500 Young i oldtimerów z metryczką sprzed 1989 r. Po długim zimowym śnie, po kilkumiesięcznej przerwie na otwarciu sezonu na gdańskim placu zagościły wypieszczone i i wymuskane maszyny. Właściciele wraz ze swoimi cudeńkami mimo mało sprzyjającej aury pogodowej wspólnie przywitali wiosnę na pikniku.

Auto zostały pogrupowane prze organizatorów zgodnie z kryterium produkcji na trzy strefy: lata 90te, 80te, 70te (w tym też starsze egzemplarze). Przodowały samochody polskiej produkcji. Głównie Maluchy i Polonezy. Fiaty 126p zarówno te z produkcji seryjnej jak i przeróbki subtelnie i ze smakiem przygotowane do motosportu. Perełką wśród Polonezów był tzw. Borewicz przerobiony na wersję kombi.

Na imprezie można było spotkać zaskakująco dużo egzemplarzy szwedzkiego Volvo – największe zainteresowanie budził głównie egzemplarz P120 Amazon. Ponadto Rolls-Royce BL, Chevrolet Corvette C4, Subaru SVX oraz BMW 1600 z przełomu lat 60 i 70-tych. Z pojazdów wyprodukowanych u naszych sąsiadów zagościły również Wartburgi, Wołgi i Trabanty ze „Złomkiem” na przodzie.

Dla miłośników klasyków więcej szczegół na stronie www.trojmiastoklasyczne.pl jak również na profilu Facebookowym organizatora spotkania.

Jeśli ktoś nie miał okazji, a chciał być na otwarciu sezonu – nic straconego. Na szczęście przed nami jeszcze jedna okazja w tym roku na podziwianie trójmiejskich klasyków – październikowe zakończenie sezony.

Zainteresować mogą Cię też

Bezpieczeństwo pieszych na drogach. Czy pomysł rządu działa?

Bezpieczeństwo pieszych na drogach. Czy pomysł rządu działa?

Niebawem minie rok od wprowadzenia znowelizowanych przepisów dotyczących bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Czy jeden ze sztandarowych pomysłów rządu dopiął swego i mamy w końcu zmiany, które pomogą pieszym czuć się bezpieczniej „na pasach”. Okazuje się, że nie wszystko poszło tak jak zakładał rząd PIS’u, ale po kolei. Rewolucyjna zmiana, zakładała przepis, że pieszy zamierzający …

Czytaj więcej
Koniec LPG w Polsce… z rosyjskich gazociągów!?

Koniec LPG w Polsce… z rosyjskich gazociągów!?

Zacznijmy od ekonomii wracając do kwestii paliw i inflacji, która dotyka nasz kraj. Polacy coraz bardziej odczuwają na własnej skórze wszelakiej maści drożyznę. Ceny na wszystkie produkty oraz usługi zdążyły już znacząco wzrosnąć w ostatnich miesiącach. Drożej jest w sklepach, ale również wszelkie ceny usług poszły w górę. Drożej jest też na stacjach paliw i …

Czytaj więcej
Sprzedaż opon w Polsce. Czy rośnie świadomość kierowców?

Sprzedaż opon w Polsce. Czy rośnie świadomość kierowców?

Dziś czas na wlanie trochę optymizmu w nasze zmotoryzowane serca. Ostatnio pisaliśmy o dość pesymistycznych sprawach, dlatego czas przerwać tę złą passę. Aby to uczynić, przenieśmy się na chwilę na rynek … oponiarski. Okazuje się, że świadomość Polskich kierowców na temat roli ogumienia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach wzrasta. Świadczyć o tym mają wyniki sprzedaży …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 biuro@fred.com.pl