Przejdź do treści
Święto klasycznej motoryzacji na Pomorzu

Święto klasycznej motoryzacji na Pomorzu

W niedzielę, 23 kwietnia 2017 miało miejsce huczne otwarcie sezonu klasyków. Impreza odbyła się w Gdańsku przy stadionie Ergo Areny. Organizatorem jest już od wielu lat Facebookowe zrzeszenie miłośników klasycznej motoryzacji – Trójmiasto, klasyczne.

I tak w Gdańsku można było spotkać ponad 500 Young i oldtimerów z metryczką sprzed 1989 r. Po długim zimowym śnie, po kilkumiesięcznej przerwie na otwarciu sezonu na gdańskim placu zagościły wypieszczone i i wymuskane maszyny. Właściciele wraz ze swoimi cudeńkami mimo mało sprzyjającej aury pogodowej wspólnie przywitali wiosnę na pikniku.

Auto zostały pogrupowane prze organizatorów zgodnie z kryterium produkcji na trzy strefy: lata 90te, 80te, 70te (w tym też starsze egzemplarze). Przodowały samochody polskiej produkcji. Głównie Maluchy i Polonezy. Fiaty 126p zarówno te z produkcji seryjnej jak i przeróbki subtelnie i ze smakiem przygotowane do motosportu. Perełką wśród Polonezów był tzw. Borewicz przerobiony na wersję kombi.

Na imprezie można było spotkać zaskakująco dużo egzemplarzy szwedzkiego Volvo – największe zainteresowanie budził głównie egzemplarz P120 Amazon. Ponadto Rolls-Royce BL, Chevrolet Corvette C4, Subaru SVX oraz BMW 1600 z przełomu lat 60 i 70-tych. Z pojazdów wyprodukowanych u naszych sąsiadów zagościły również Wartburgi, Wołgi i Trabanty ze „Złomkiem” na przodzie.

Dla miłośników klasyków więcej szczegół na stronie www.trojmiastoklasyczne.pl jak również na profilu Facebookowym organizatora spotkania.

Jeśli ktoś nie miał okazji, a chciał być na otwarciu sezonu – nic straconego. Na szczęście przed nami jeszcze jedna okazja w tym roku na podziwianie trójmiejskich klasyków – październikowe zakończenie sezony.

Zainteresować mogą Cię też

Niebezpieczeństwo na drodze! Winni są starzy czy młodzi?

Niebezpieczeństwo na drodze! Winni są starzy czy młodzi?

Wypadki drogowe w każdym kraju stanowią poważny problem społeczny. W Polsce dane statystyczne wskazują jedną grupę szczególnie narażoną na to ryzyko – młodych kierowców. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz Komendy Głównej Policji, młodzi kierowcy między 18 a 24 rokiem życia są odpowiedzialni za największą część wypadków drogowych. W zeszłym roku wskaźnik liczby wypadków na …

Czytaj więcej
Najpopularniejsze auto 2023 roku? Spore zaskoczenie…

Najpopularniejsze auto 2023 roku? Spore zaskoczenie…

Nasze obserwacje rynku motoryzacyjnego opisywane we wcześniejszych wpisach dowodzą, że mimo usilnych prób ze strony Unii Europejskiej rynek aut elektrycznych nie chce rosnąć tak, jak założyli to sobie włodarze starego kontynentu. Tymczasem spływają do nas coroczne dane zebrane przez JATO Dynamics, które pokazują jaki samochód był najczęściej kupowany w roku 2023 przez konsumentów i … …

Czytaj więcej
Podsumowanie ubiegłego roku na rynku aut używanych

Podsumowanie ubiegłego roku na rynku aut używanych

Odpocznijmy od nowych przepisów i straszenia kierowców kolejnymi podatkami i opłatami, za to, że w ogóle mogą się przemieszczać po drogach. Dziś przyjrzymy się temu co bardzo lubimy. Ocenimy jak zmieniają się trendy Polaków na używane auta. Tu jak się okazuje mamy kilka ciekawych zjawisk… ale też sa miejsca, gdzie nie obserwujemy za dużych zmian. …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 7.30 – 21.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 +48 609 888 505 biurogdynia@fred.com.pl