Przeskocz do treści
Ranking najwolniejszych miast w Polsce

Ranking najwolniejszych miast w Polsce

Zapewne każdy z nas z utęsknieniem wypatruje już za oknem wiosny. Co wiąże się z jej nadejściem? Napewno większa ochota na częstsze wyjazdy, podróże i urlopy. Na stronie www.korkowo.pl znaleźć możemy ciekawy raport drogowy przygotowany przez specjalistów, podsumowujący ostatnią zimę .

Wspomniany raport dotyczy zimowych prędkości w największych polskich miastach. W porównaniu z rokiem ubiegłym, w większości miast zanotowano spadek średniej prędkości. Pierwsze miejsce zdecydowanie przypisano Łodzi. Jeździło się tam średnio 39km/h. Na drugim miejscu ulokowano Warszawę, a tuż za nią Katowice. Natomiast miastem, w którym odnotowano najlepszy wynik – tym samym najwyższą prędkość jest Bydgoszcz ze średnią prędkością w granicach nawet 49km/h.

Nasz Gdańsk jest jednym z trzech rekordzistów (tuż obok Łodzi i Katowic) w związku ze spadkiem średniej prędkości. Jeździło się tu bowiem aż o 3km/h wolniej niż ubiegłej zimy. Odwrotnie w Szczecinie i Poznaniu, gdyż odnotowano tam wzrost średniej prędkości o 1km/h. W reszcie większych miast natomiast bez większych zmian w porównaniu z rokiem ubiegłym. Specjaliści z serwisu korkowo.pl podejrzewają, że wpływ na zimowe prędkości miała przede wszystkim znacznie mniej sprzyjająca aura zimowa. Minusowe temperatury i opady gościły w Polsce dużo częściej niż poprzedniej zimy.

Zbadano również w centrum którego z miast jeździło się najwolniej na przełomie 2016/2017. Przeprowadzono badania mierzone w odległości 10 km od centrum miasta w godzinach 8.00-18.00 w dniach 22.12.2016-28.02.2017. I tak na podium stanęli kolejno: Łódź, Kraków, Warszawa.

Aż dziw bierze, że nasze Trójmiasto nie znalazło się w ścisłej czołówce. Wychodzi więc na to, że u nas nie jest tak źle z sytuacją na drogach jak mogłoby się wydawać.

Zainteresować mogą Cię też

Fit For 55 – O co chodzi?

Fit For 55 – O co chodzi?

W Europie zatrzęsienie. Jest nowy plan na rozwój motoryzacji, ale i kość niezgody wobec członków całej Unii i pomysły rodem z filmów Sci-Fi. Komisja Europejska przyjęła 14 lipca pakiet propozycji mających na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Dziś przyglądamy nieco bliżej tym pomysłom. 2035 rok to absolutny koniec dla aut spalinowych. Propozycja Komisji zakłada, że …

Czytaj więcej
Wielkie zmiany w egzekwowaniu przepisów drogowych

Wielkie zmiany w egzekwowaniu przepisów drogowych

„Dość pobłażania nieuczciwym kierowcom”, grzmiał ostatnio Mateusz Morawiecki, który wystąpił na mównicy podczas pikniku dotyczącego kampanii „Dobry Kierowca”. Czy były to puste słowa, będące kolejną kampanią rządową bez pokrycia? Niekoniecznie, ponieważ jak wyjaśnia premier, rząd ma gotowy projekt nowelizacji przepisów dotyczących zaostrzenia kar za wykroczenia i przestępstwa drogowe. „Przed nami wielkie zmiany w przepisach drogowych. …

Czytaj więcej
Kiedy będzie Cię stać na elektryka?

Kiedy będzie Cię stać na elektryka?

Pozostajemy w temacie elektryfikacji i przyszłości motoryzacji bo ten temat niesie za sobą największe zainteresowanie wśród całego sektora. Producenci wdrażają plany budowy nowej infrastruktury, pracują nad technologiami, które dadzą im przewagę nad konkurencją, a Unia Europejska coraz mocniej zaciska pasa w związku z pytaniem…jak najlepiej, pozbyć się z rynku aut z konwencjonalnym napędem. Temu wszystkiemu …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 biuro@fred.com.pl