Przejdź do treści
Ranking najwolniejszych miast w Polsce

Ranking najwolniejszych miast w Polsce

Zapewne każdy z nas z utęsknieniem wypatruje już za oknem wiosny. Co wiąże się z jej nadejściem? Napewno większa ochota na częstsze wyjazdy, podróże i urlopy. Na stronie www.korkowo.pl znaleźć możemy ciekawy raport drogowy przygotowany przez specjalistów, podsumowujący ostatnią zimę .

Wspomniany raport dotyczy zimowych prędkości w największych polskich miastach. W porównaniu z rokiem ubiegłym, w większości miast zanotowano spadek średniej prędkości. Pierwsze miejsce zdecydowanie przypisano Łodzi. Jeździło się tam średnio 39km/h. Na drugim miejscu ulokowano Warszawę, a tuż za nią Katowice. Natomiast miastem, w którym odnotowano najlepszy wynik – tym samym najwyższą prędkość jest Bydgoszcz ze średnią prędkością w granicach nawet 49km/h.

Nasz Gdańsk jest jednym z trzech rekordzistów (tuż obok Łodzi i Katowic) w związku ze spadkiem średniej prędkości. Jeździło się tu bowiem aż o 3km/h wolniej niż ubiegłej zimy. Odwrotnie w Szczecinie i Poznaniu, gdyż odnotowano tam wzrost średniej prędkości o 1km/h. W reszcie większych miast natomiast bez większych zmian w porównaniu z rokiem ubiegłym. Specjaliści z serwisu korkowo.pl podejrzewają, że wpływ na zimowe prędkości miała przede wszystkim znacznie mniej sprzyjająca aura zimowa. Minusowe temperatury i opady gościły w Polsce dużo częściej niż poprzedniej zimy.

Zbadano również w centrum którego z miast jeździło się najwolniej na przełomie 2016/2017. Przeprowadzono badania mierzone w odległości 10 km od centrum miasta w godzinach 8.00-18.00 w dniach 22.12.2016-28.02.2017. I tak na podium stanęli kolejno: Łódź, Kraków, Warszawa.

Aż dziw bierze, że nasze Trójmiasto nie znalazło się w ścisłej czołówce. Wychodzi więc na to, że u nas nie jest tak źle z sytuacją na drogach jak mogłoby się wydawać.

Zainteresować mogą Cię też

Niebezpieczeństwo na drodze! Winni są starzy czy młodzi?

Niebezpieczeństwo na drodze! Winni są starzy czy młodzi?

Wypadki drogowe w każdym kraju stanowią poważny problem społeczny. W Polsce dane statystyczne wskazują jedną grupę szczególnie narażoną na to ryzyko – młodych kierowców. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz Komendy Głównej Policji, młodzi kierowcy między 18 a 24 rokiem życia są odpowiedzialni za największą część wypadków drogowych. W zeszłym roku wskaźnik liczby wypadków na …

Czytaj więcej
Najpopularniejsze auto 2023 roku? Spore zaskoczenie…

Najpopularniejsze auto 2023 roku? Spore zaskoczenie…

Nasze obserwacje rynku motoryzacyjnego opisywane we wcześniejszych wpisach dowodzą, że mimo usilnych prób ze strony Unii Europejskiej rynek aut elektrycznych nie chce rosnąć tak, jak założyli to sobie włodarze starego kontynentu. Tymczasem spływają do nas coroczne dane zebrane przez JATO Dynamics, które pokazują jaki samochód był najczęściej kupowany w roku 2023 przez konsumentów i … …

Czytaj więcej
Podsumowanie ubiegłego roku na rynku aut używanych

Podsumowanie ubiegłego roku na rynku aut używanych

Odpocznijmy od nowych przepisów i straszenia kierowców kolejnymi podatkami i opłatami, za to, że w ogóle mogą się przemieszczać po drogach. Dziś przyjrzymy się temu co bardzo lubimy. Ocenimy jak zmieniają się trendy Polaków na używane auta. Tu jak się okazuje mamy kilka ciekawych zjawisk… ale też sa miejsca, gdzie nie obserwujemy za dużych zmian. …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 7.30 – 21.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 +48 609 888 505 biurogdynia@fred.com.pl