Przejdź do treści
Ranking najwolniejszych miast w Polsce

Ranking najwolniejszych miast w Polsce

Zapewne każdy z nas z utęsknieniem wypatruje już za oknem wiosny. Co wiąże się z jej nadejściem? Napewno większa ochota na częstsze wyjazdy, podróże i urlopy. Na stronie www.korkowo.pl znaleźć możemy ciekawy raport drogowy przygotowany przez specjalistów, podsumowujący ostatnią zimę .

Wspomniany raport dotyczy zimowych prędkości w największych polskich miastach. W porównaniu z rokiem ubiegłym, w większości miast zanotowano spadek średniej prędkości. Pierwsze miejsce zdecydowanie przypisano Łodzi. Jeździło się tam średnio 39km/h. Na drugim miejscu ulokowano Warszawę, a tuż za nią Katowice. Natomiast miastem, w którym odnotowano najlepszy wynik – tym samym najwyższą prędkość jest Bydgoszcz ze średnią prędkością w granicach nawet 49km/h.

Nasz Gdańsk jest jednym z trzech rekordzistów (tuż obok Łodzi i Katowic) w związku ze spadkiem średniej prędkości. Jeździło się tu bowiem aż o 3km/h wolniej niż ubiegłej zimy. Odwrotnie w Szczecinie i Poznaniu, gdyż odnotowano tam wzrost średniej prędkości o 1km/h. W reszcie większych miast natomiast bez większych zmian w porównaniu z rokiem ubiegłym. Specjaliści z serwisu korkowo.pl podejrzewają, że wpływ na zimowe prędkości miała przede wszystkim znacznie mniej sprzyjająca aura zimowa. Minusowe temperatury i opady gościły w Polsce dużo częściej niż poprzedniej zimy.

Zbadano również w centrum którego z miast jeździło się najwolniej na przełomie 2016/2017. Przeprowadzono badania mierzone w odległości 10 km od centrum miasta w godzinach 8.00-18.00 w dniach 22.12.2016-28.02.2017. I tak na podium stanęli kolejno: Łódź, Kraków, Warszawa.

Aż dziw bierze, że nasze Trójmiasto nie znalazło się w ścisłej czołówce. Wychodzi więc na to, że u nas nie jest tak źle z sytuacją na drogach jak mogłoby się wydawać.

Zainteresować mogą Cię też

Bezpieczeństwo pieszych na drogach. Czy pomysł rządu działa?

Bezpieczeństwo pieszych na drogach. Czy pomysł rządu działa?

Niebawem minie rok od wprowadzenia znowelizowanych przepisów dotyczących bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Czy jeden ze sztandarowych pomysłów rządu dopiął swego i mamy w końcu zmiany, które pomogą pieszym czuć się bezpieczniej „na pasach”. Okazuje się, że nie wszystko poszło tak jak zakładał rząd PIS’u, ale po kolei. Rewolucyjna zmiana, zakładała przepis, że pieszy zamierzający …

Czytaj więcej
Koniec LPG w Polsce… z rosyjskich gazociągów!?

Koniec LPG w Polsce… z rosyjskich gazociągów!?

Zacznijmy od ekonomii wracając do kwestii paliw i inflacji, która dotyka nasz kraj. Polacy coraz bardziej odczuwają na własnej skórze wszelakiej maści drożyznę. Ceny na wszystkie produkty oraz usługi zdążyły już znacząco wzrosnąć w ostatnich miesiącach. Drożej jest w sklepach, ale również wszelkie ceny usług poszły w górę. Drożej jest też na stacjach paliw i …

Czytaj więcej
Sprzedaż opon w Polsce. Czy rośnie świadomość kierowców?

Sprzedaż opon w Polsce. Czy rośnie świadomość kierowców?

Dziś czas na wlanie trochę optymizmu w nasze zmotoryzowane serca. Ostatnio pisaliśmy o dość pesymistycznych sprawach, dlatego czas przerwać tę złą passę. Aby to uczynić, przenieśmy się na chwilę na rynek … oponiarski. Okazuje się, że świadomość Polskich kierowców na temat roli ogumienia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach wzrasta. Świadczyć o tym mają wyniki sprzedaży …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 biuro@fred.com.pl