Przejdź do treści
Ranking najwolniejszych miast w Polsce

Ranking najwolniejszych miast w Polsce

Zapewne każdy z nas z utęsknieniem wypatruje już za oknem wiosny. Co wiąże się z jej nadejściem? Napewno większa ochota na częstsze wyjazdy, podróże i urlopy. Na stronie www.korkowo.pl znaleźć możemy ciekawy raport drogowy przygotowany przez specjalistów, podsumowujący ostatnią zimę .

Wspomniany raport dotyczy zimowych prędkości w największych polskich miastach. W porównaniu z rokiem ubiegłym, w większości miast zanotowano spadek średniej prędkości. Pierwsze miejsce zdecydowanie przypisano Łodzi. Jeździło się tam średnio 39km/h. Na drugim miejscu ulokowano Warszawę, a tuż za nią Katowice. Natomiast miastem, w którym odnotowano najlepszy wynik – tym samym najwyższą prędkość jest Bydgoszcz ze średnią prędkością w granicach nawet 49km/h.

Nasz Gdańsk jest jednym z trzech rekordzistów (tuż obok Łodzi i Katowic) w związku ze spadkiem średniej prędkości. Jeździło się tu bowiem aż o 3km/h wolniej niż ubiegłej zimy. Odwrotnie w Szczecinie i Poznaniu, gdyż odnotowano tam wzrost średniej prędkości o 1km/h. W reszcie większych miast natomiast bez większych zmian w porównaniu z rokiem ubiegłym. Specjaliści z serwisu korkowo.pl podejrzewają, że wpływ na zimowe prędkości miała przede wszystkim znacznie mniej sprzyjająca aura zimowa. Minusowe temperatury i opady gościły w Polsce dużo częściej niż poprzedniej zimy.

Zbadano również w centrum którego z miast jeździło się najwolniej na przełomie 2016/2017. Przeprowadzono badania mierzone w odległości 10 km od centrum miasta w godzinach 8.00-18.00 w dniach 22.12.2016-28.02.2017. I tak na podium stanęli kolejno: Łódź, Kraków, Warszawa.

Aż dziw bierze, że nasze Trójmiasto nie znalazło się w ścisłej czołówce. Wychodzi więc na to, że u nas nie jest tak źle z sytuacją na drogach jak mogłoby się wydawać.

Zainteresować mogą Cię też

Fotoradary! Co potrafią i dokąd zmierza technologia. Część I.

Fotoradary! Co potrafią i dokąd zmierza technologia. Część I.

W dzisiejszym wpisie znowu poruszymy temat fotoradarów. Zrobimy to jednak zupełnie inaczej niż zdarzało nam się do tej pory. Nie będziemy pisać o statystykach i informacjach, gdzie pojawią się nowe słupki wzdłuż naszych dróg. Dziś przyjrzymy się temu, co potrafią współczesne radary (na polskich drogach) i czy nadal są tylko elementem wspomagającym funkcjonariuszy policji. Kto …

Czytaj więcej
E-Billboardy przyszłością szlaków drogowych?

E-Billboardy przyszłością szlaków drogowych?

Odpocznijmy trochę od nowych przepisów, mandatów i szalonych pomysłów Unii Europejskiej. Dziś przenieśmy się w temat przyszłości i jej niecodziennych pomysłów na „umilanie” nam życia. Kto z nas jechał kiedyś na wakacje do Zakopanego i w Poroninie nie zauważył żadnego Billboard’u przy drodze? Z pewnością ciężko znaleźć taką osobę bo Zakopane i okolice słyną z …

Czytaj więcej
Podatek od aut spalinowych. Nie chcesz elektryka? To płać!

Podatek od aut spalinowych. Nie chcesz elektryka? To płać!

Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych zdają się nie zadowalać europejskich włodarzy, dlatego na horyzoncie pojawia się kolejna „zachęta” dla kierowców posiadających samochód spalinowy. Mowa o nowym podatku, który pojawi się pod koniec 2024 roku i uderzy po kieszeniach… oczywiście najbiedniejszych. Przy czym każdy fan płynnego paliwa odczuje jego skutki w swoim portfelu. Zacznijmy od początku. Prawie …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 7.30 – 21.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 +48 609 888 505 biurogdynia@fred.com.pl