Przejdź do treści
Ranking najwolniejszych miast w Polsce

Ranking najwolniejszych miast w Polsce

Zapewne każdy z nas z utęsknieniem wypatruje już za oknem wiosny. Co wiąże się z jej nadejściem? Napewno większa ochota na częstsze wyjazdy, podróże i urlopy. Na stronie www.korkowo.pl znaleźć możemy ciekawy raport drogowy przygotowany przez specjalistów, podsumowujący ostatnią zimę .

Wspomniany raport dotyczy zimowych prędkości w największych polskich miastach. W porównaniu z rokiem ubiegłym, w większości miast zanotowano spadek średniej prędkości. Pierwsze miejsce zdecydowanie przypisano Łodzi. Jeździło się tam średnio 39km/h. Na drugim miejscu ulokowano Warszawę, a tuż za nią Katowice. Natomiast miastem, w którym odnotowano najlepszy wynik – tym samym najwyższą prędkość jest Bydgoszcz ze średnią prędkością w granicach nawet 49km/h.

Nasz Gdańsk jest jednym z trzech rekordzistów (tuż obok Łodzi i Katowic) w związku ze spadkiem średniej prędkości. Jeździło się tu bowiem aż o 3km/h wolniej niż ubiegłej zimy. Odwrotnie w Szczecinie i Poznaniu, gdyż odnotowano tam wzrost średniej prędkości o 1km/h. W reszcie większych miast natomiast bez większych zmian w porównaniu z rokiem ubiegłym. Specjaliści z serwisu korkowo.pl podejrzewają, że wpływ na zimowe prędkości miała przede wszystkim znacznie mniej sprzyjająca aura zimowa. Minusowe temperatury i opady gościły w Polsce dużo częściej niż poprzedniej zimy.

Zbadano również w centrum którego z miast jeździło się najwolniej na przełomie 2016/2017. Przeprowadzono badania mierzone w odległości 10 km od centrum miasta w godzinach 8.00-18.00 w dniach 22.12.2016-28.02.2017. I tak na podium stanęli kolejno: Łódź, Kraków, Warszawa.

Aż dziw bierze, że nasze Trójmiasto nie znalazło się w ścisłej czołówce. Wychodzi więc na to, że u nas nie jest tak źle z sytuacją na drogach jak mogłoby się wydawać.

Zainteresować mogą Cię też

Jaka marka najczęściej wzywa Klientów na akcje serwisowe?

Jaka marka najczęściej wzywa Klientów na akcje serwisowe?

Ciekawych informacji na temat motoryzacji, dostarcza nam Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, czyli mówiąc prościej UOKiK’u. Wydawać by się mogło, że jest to jedna z ostatnich stron, która mogłaby podsunąć ciekawostki z branży, ale tym razem nic bardziej mylnego. Naszym oczom ukazało się zestawienie dotyczących akcji serwisowych w Polsce za ostatni kwartał. Na stronie Urzędu …

Czytaj więcej
Polska jako kraj ogromnej liczby samochodów

Polska jako kraj ogromnej liczby samochodów

Dziś ponownie wraca do nas temat lubianych przez nas statystyk. Nie raz okazywało się, że potrafimy znacząco się w nich wyróżniać. Nie inaczej zdaje się być w dzisiejszym wpisie. Gdy zastanowimy się szerzej, to okaże się, że owe statystyki mogą odzwierciedlać u nas tzw. Efekt domina. Spieszymy z wyjaśnieniem o co w tym wszystkim chodzi. …

Czytaj więcej
To już pewne. System ISA obowiązkowy w nowych samochodach od 2022 roku.

To już pewne. System ISA obowiązkowy w nowych samochodach od 2022 roku.

Jakiś czas temu pisaliśmy na blogu o nowych systemach bezpieczeństwa, których instalacje Unia Europejska chce wymusić na producentach samochodów. Jednym z takich systemów był właśnie wspomniany w tytule ISA – czyli „inteligentny asystent prędkości”. Dziś chcieliśmy poinformować, że Unia dopięła swego i owy asystent będzie obowiązkowo montowany od 2022 roku we wszystkich nowych pojazdach osobowych, …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 biuro@fred.com.pl