Przeskocz do treści
Premiery na marzec

Premiery na marzec

Zima powoli zdaje się odpuszczać. Szare i krótkie dni zaczynają się rozjaśniać a przyroda budzi się do życia. Nie inaczej wygląda sytuacja na rynku motoryzacyjnym. Premiery zdają się przyspieszać i marzec zaoferuje nam kilka ciekawych propozycji.

W klasie super-samochodów będziemy mieli aż 2 premiery. Na początku marca swoje narodziny będzie miał Lamborghini Huracan Superleggera (który nie będzie dostępny w Polsce), oraz Mercedes AMG-GT R. W klasie wyższej nie lada gratkę szykuje dla nas Audi, które wprowadza na rynek nową generację flagowego cabrio – model A5/S5. Grupa VW, planuje też premierę nowego Golf’a VII 27 marca.

Jeśli jesteśmy już u naszych zachodnich sąsiadów, to warto nadmienić, że Opel planuje na 1 marca, premierę swojego miejskiego auta Karl w wersji Rocks, która charakteryzować się będzie offroad’owymi wstawkami. Skoda to kolejno aż 2 premiery w marcu – Skoda Kodiaq (pierwszy SUV od Skody) swoją premierę będzie mieć 12 marca, zaś model Octavia FL pokaże się na rynku 25 marca.

Francuzi również liczą na zawojowanie rynku swoimi nowymi modelem. Renault wprowadza na nową generację Koleos’a, zaś Peugeot nowego 5008, który stanie się teraz bardziej terenowym crossover’em, niż minivanem, jakim był do tej pory. Czyżby rosła konkurencja dla Land Rovera Discovery, który będzie miał swoją premierę pomiędzy narodzinami nowych francuskich modeli?

A jakie nowości szykują dla nas Azjaci? Swoją premierę będzie miał Nissan Micra, oraz Honda Civic w wersji 5d. Z premier to tyle, ale na pewno wiele nowości szykują dla nas Targi motoryzacyjne w Genewie, które rozpoczynają się 9 marca i potrwają do 11. Pamiętajcie, że po „zimowej” przerwie rusza też Formuła 1 – GP Australii. To wszystko już 26 marca – emocje gwarantowane.

Zainteresować mogą Cię też

Fit For 55 – O co chodzi?

Fit For 55 – O co chodzi?

W Europie zatrzęsienie. Jest nowy plan na rozwój motoryzacji, ale i kość niezgody wobec członków całej Unii i pomysły rodem z filmów Sci-Fi. Komisja Europejska przyjęła 14 lipca pakiet propozycji mających na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Dziś przyglądamy nieco bliżej tym pomysłom. 2035 rok to absolutny koniec dla aut spalinowych. Propozycja Komisji zakłada, że …

Czytaj więcej
Wielkie zmiany w egzekwowaniu przepisów drogowych

Wielkie zmiany w egzekwowaniu przepisów drogowych

„Dość pobłażania nieuczciwym kierowcom”, grzmiał ostatnio Mateusz Morawiecki, który wystąpił na mównicy podczas pikniku dotyczącego kampanii „Dobry Kierowca”. Czy były to puste słowa, będące kolejną kampanią rządową bez pokrycia? Niekoniecznie, ponieważ jak wyjaśnia premier, rząd ma gotowy projekt nowelizacji przepisów dotyczących zaostrzenia kar za wykroczenia i przestępstwa drogowe. „Przed nami wielkie zmiany w przepisach drogowych. …

Czytaj więcej
Kiedy będzie Cię stać na elektryka?

Kiedy będzie Cię stać na elektryka?

Pozostajemy w temacie elektryfikacji i przyszłości motoryzacji bo ten temat niesie za sobą największe zainteresowanie wśród całego sektora. Producenci wdrażają plany budowy nowej infrastruktury, pracują nad technologiami, które dadzą im przewagę nad konkurencją, a Unia Europejska coraz mocniej zaciska pasa w związku z pytaniem…jak najlepiej, pozbyć się z rynku aut z konwencjonalnym napędem. Temu wszystkiemu …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 biuro@fred.com.pl