Przejdź do treści
Micra stworzona na nowo

Micra stworzona na nowo

Mały miejski samochód znany już od 1982 roku. Mowa tu o Nissanie Micra. Auto, które balansowało dotychczas gdzieś między segmentem A i B. Aktualnie model przechodzi niejako rewolucję. Określenie „Micra stworzona na nowo” pasuje tu idealnie i zdecydowanie nie jest na wyrost.

Nissan Micra to w zasadzie auto bliźniacze do Renault Clio. Nowy model marki Nissan urósł na długość aż o 17,5 cm a rozstaw osi jest o 8 cm większy od poprzednika. Ponieważ jego sylwetka stała się zdecydowanie bardziej sportowa – auto jest niższe od wcześniejszej wersji modelowej o 5,5 cm.

Co na temat ciekawostek dotyczących wyposażenia i wyglądu Micry? Napewno charakterystycznym jego elementem jest grill w kształcie litery V i tylne światła wyglądem przypominające do złudzenia bumerangi. Deska rozdzielcza bardzo prosta i sportowa. Zdecydowanie bardzo pasuje do dynamicznego charakteru samochodu. Warto zwrócić też uwagę na system nagłośnienia Bose Personal, który wyposażony będzie w dwa głośniki w zagłówku fotela kierowcy. Dzięki temu rozwiązaniu dźwięk uzyska efekt bardziej przestronnego i przypominającego ten z kina domowego. Ponadto 7-calowy wyświetlacz centralny obsługujący audio, telefon komórkowy, nawigację i inne. Micra doposażona będzie też w między innymi kamerę 360 stopni i funkcję zapobiegania niezamierzonej zmiany pasa ruchu. Klienci będą mieli możliwość zamawiania auta w jednym z 10 kolorów i 125 konfiguracjach stylistycznych.

Japoński debiutant wchodzi na rynek z trzycylindrowym silnikiem benzynowym turbo 0.9 oraz z półtoralitrowym dieslem. Jedna i druga jednostka będą w stanie rozwinąć moc maksymalnie 90 koni. Niebawem dołączy do nich kolejny – 73-konny benzynowiec o pojemności 1 litra.

Produkcja nowej generacji Nissana Micry będzie w Europie w zakładach Renault we francuskim Flins. Sprzedaż tego miejskiego sportowego cuda rozpocznie się w Europie już niebawem, bo w marcu 2017. Konkurent Clio, Corsy i Fiesty nadchodzi więc wielkimi krokami.

Zainteresować mogą Cię też

Niebezpieczeństwo na drodze! Winni są starzy czy młodzi?

Niebezpieczeństwo na drodze! Winni są starzy czy młodzi?

Wypadki drogowe w każdym kraju stanowią poważny problem społeczny. W Polsce dane statystyczne wskazują jedną grupę szczególnie narażoną na to ryzyko – młodych kierowców. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz Komendy Głównej Policji, młodzi kierowcy między 18 a 24 rokiem życia są odpowiedzialni za największą część wypadków drogowych. W zeszłym roku wskaźnik liczby wypadków na …

Czytaj więcej
Najpopularniejsze auto 2023 roku? Spore zaskoczenie…

Najpopularniejsze auto 2023 roku? Spore zaskoczenie…

Nasze obserwacje rynku motoryzacyjnego opisywane we wcześniejszych wpisach dowodzą, że mimo usilnych prób ze strony Unii Europejskiej rynek aut elektrycznych nie chce rosnąć tak, jak założyli to sobie włodarze starego kontynentu. Tymczasem spływają do nas coroczne dane zebrane przez JATO Dynamics, które pokazują jaki samochód był najczęściej kupowany w roku 2023 przez konsumentów i … …

Czytaj więcej
Podsumowanie ubiegłego roku na rynku aut używanych

Podsumowanie ubiegłego roku na rynku aut używanych

Odpocznijmy od nowych przepisów i straszenia kierowców kolejnymi podatkami i opłatami, za to, że w ogóle mogą się przemieszczać po drogach. Dziś przyjrzymy się temu co bardzo lubimy. Ocenimy jak zmieniają się trendy Polaków na używane auta. Tu jak się okazuje mamy kilka ciekawych zjawisk… ale też sa miejsca, gdzie nie obserwujemy za dużych zmian. …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 7.30 – 21.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 +48 609 888 505 biurogdynia@fred.com.pl