Przejdź do treści
Micra stworzona na nowo

Micra stworzona na nowo

Mały miejski samochód znany już od 1982 roku. Mowa tu o Nissanie Micra. Auto, które balansowało dotychczas gdzieś między segmentem A i B. Aktualnie model przechodzi niejako rewolucję. Określenie „Micra stworzona na nowo” pasuje tu idealnie i zdecydowanie nie jest na wyrost.

Nissan Micra to w zasadzie auto bliźniacze do Renault Clio. Nowy model marki Nissan urósł na długość aż o 17,5 cm a rozstaw osi jest o 8 cm większy od poprzednika. Ponieważ jego sylwetka stała się zdecydowanie bardziej sportowa – auto jest niższe od wcześniejszej wersji modelowej o 5,5 cm.

Co na temat ciekawostek dotyczących wyposażenia i wyglądu Micry? Napewno charakterystycznym jego elementem jest grill w kształcie litery V i tylne światła wyglądem przypominające do złudzenia bumerangi. Deska rozdzielcza bardzo prosta i sportowa. Zdecydowanie bardzo pasuje do dynamicznego charakteru samochodu. Warto zwrócić też uwagę na system nagłośnienia Bose Personal, który wyposażony będzie w dwa głośniki w zagłówku fotela kierowcy. Dzięki temu rozwiązaniu dźwięk uzyska efekt bardziej przestronnego i przypominającego ten z kina domowego. Ponadto 7-calowy wyświetlacz centralny obsługujący audio, telefon komórkowy, nawigację i inne. Micra doposażona będzie też w między innymi kamerę 360 stopni i funkcję zapobiegania niezamierzonej zmiany pasa ruchu. Klienci będą mieli możliwość zamawiania auta w jednym z 10 kolorów i 125 konfiguracjach stylistycznych.

Japoński debiutant wchodzi na rynek z trzycylindrowym silnikiem benzynowym turbo 0.9 oraz z półtoralitrowym dieslem. Jedna i druga jednostka będą w stanie rozwinąć moc maksymalnie 90 koni. Niebawem dołączy do nich kolejny – 73-konny benzynowiec o pojemności 1 litra.

Produkcja nowej generacji Nissana Micry będzie w Europie w zakładach Renault we francuskim Flins. Sprzedaż tego miejskiego sportowego cuda rozpocznie się w Europie już niebawem, bo w marcu 2017. Konkurent Clio, Corsy i Fiesty nadchodzi więc wielkimi krokami.

Zainteresować mogą Cię też

Fotoradary! Co potrafią i dokąd zmierza technologia. Część I.

Fotoradary! Co potrafią i dokąd zmierza technologia. Część I.

W dzisiejszym wpisie znowu poruszymy temat fotoradarów. Zrobimy to jednak zupełnie inaczej niż zdarzało nam się do tej pory. Nie będziemy pisać o statystykach i informacjach, gdzie pojawią się nowe słupki wzdłuż naszych dróg. Dziś przyjrzymy się temu, co potrafią współczesne radary (na polskich drogach) i czy nadal są tylko elementem wspomagającym funkcjonariuszy policji. Kto …

Czytaj więcej
E-Billboardy przyszłością szlaków drogowych?

E-Billboardy przyszłością szlaków drogowych?

Odpocznijmy trochę od nowych przepisów, mandatów i szalonych pomysłów Unii Europejskiej. Dziś przenieśmy się w temat przyszłości i jej niecodziennych pomysłów na „umilanie” nam życia. Kto z nas jechał kiedyś na wakacje do Zakopanego i w Poroninie nie zauważył żadnego Billboard’u przy drodze? Z pewnością ciężko znaleźć taką osobę bo Zakopane i okolice słyną z …

Czytaj więcej
Podatek od aut spalinowych. Nie chcesz elektryka? To płać!

Podatek od aut spalinowych. Nie chcesz elektryka? To płać!

Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych zdają się nie zadowalać europejskich włodarzy, dlatego na horyzoncie pojawia się kolejna „zachęta” dla kierowców posiadających samochód spalinowy. Mowa o nowym podatku, który pojawi się pod koniec 2024 roku i uderzy po kieszeniach… oczywiście najbiedniejszych. Przy czym każdy fan płynnego paliwa odczuje jego skutki w swoim portfelu. Zacznijmy od początku. Prawie …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 7.30 – 21.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 +48 609 888 505 biurogdynia@fred.com.pl