Przeskocz do treści
Micra stworzona na nowo

Micra stworzona na nowo

Mały miejski samochód znany już od 1982 roku. Mowa tu o Nissanie Micra. Auto, które balansowało dotychczas gdzieś między segmentem A i B. Aktualnie model przechodzi niejako rewolucję. Określenie „Micra stworzona na nowo” pasuje tu idealnie i zdecydowanie nie jest na wyrost.

Nissan Micra to w zasadzie auto bliźniacze do Renault Clio. Nowy model marki Nissan urósł na długość aż o 17,5 cm a rozstaw osi jest o 8 cm większy od poprzednika. Ponieważ jego sylwetka stała się zdecydowanie bardziej sportowa – auto jest niższe od wcześniejszej wersji modelowej o 5,5 cm.

Co na temat ciekawostek dotyczących wyposażenia i wyglądu Micry? Napewno charakterystycznym jego elementem jest grill w kształcie litery V i tylne światła wyglądem przypominające do złudzenia bumerangi. Deska rozdzielcza bardzo prosta i sportowa. Zdecydowanie bardzo pasuje do dynamicznego charakteru samochodu. Warto zwrócić też uwagę na system nagłośnienia Bose Personal, który wyposażony będzie w dwa głośniki w zagłówku fotela kierowcy. Dzięki temu rozwiązaniu dźwięk uzyska efekt bardziej przestronnego i przypominającego ten z kina domowego. Ponadto 7-calowy wyświetlacz centralny obsługujący audio, telefon komórkowy, nawigację i inne. Micra doposażona będzie też w między innymi kamerę 360 stopni i funkcję zapobiegania niezamierzonej zmiany pasa ruchu. Klienci będą mieli możliwość zamawiania auta w jednym z 10 kolorów i 125 konfiguracjach stylistycznych.

Japoński debiutant wchodzi na rynek z trzycylindrowym silnikiem benzynowym turbo 0.9 oraz z półtoralitrowym dieslem. Jedna i druga jednostka będą w stanie rozwinąć moc maksymalnie 90 koni. Niebawem dołączy do nich kolejny – 73-konny benzynowiec o pojemności 1 litra.

Produkcja nowej generacji Nissana Micry będzie w Europie w zakładach Renault we francuskim Flins. Sprzedaż tego miejskiego sportowego cuda rozpocznie się w Europie już niebawem, bo w marcu 2017. Konkurent Clio, Corsy i Fiesty nadchodzi więc wielkimi krokami.

Zainteresować mogą Cię też

Fit For 55 – O co chodzi?

Fit For 55 – O co chodzi?

W Europie zatrzęsienie. Jest nowy plan na rozwój motoryzacji, ale i kość niezgody wobec członków całej Unii i pomysły rodem z filmów Sci-Fi. Komisja Europejska przyjęła 14 lipca pakiet propozycji mających na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Dziś przyglądamy nieco bliżej tym pomysłom. 2035 rok to absolutny koniec dla aut spalinowych. Propozycja Komisji zakłada, że …

Czytaj więcej
Wielkie zmiany w egzekwowaniu przepisów drogowych

Wielkie zmiany w egzekwowaniu przepisów drogowych

„Dość pobłażania nieuczciwym kierowcom”, grzmiał ostatnio Mateusz Morawiecki, który wystąpił na mównicy podczas pikniku dotyczącego kampanii „Dobry Kierowca”. Czy były to puste słowa, będące kolejną kampanią rządową bez pokrycia? Niekoniecznie, ponieważ jak wyjaśnia premier, rząd ma gotowy projekt nowelizacji przepisów dotyczących zaostrzenia kar za wykroczenia i przestępstwa drogowe. „Przed nami wielkie zmiany w przepisach drogowych. …

Czytaj więcej
Kiedy będzie Cię stać na elektryka?

Kiedy będzie Cię stać na elektryka?

Pozostajemy w temacie elektryfikacji i przyszłości motoryzacji bo ten temat niesie za sobą największe zainteresowanie wśród całego sektora. Producenci wdrażają plany budowy nowej infrastruktury, pracują nad technologiami, które dadzą im przewagę nad konkurencją, a Unia Europejska coraz mocniej zaciska pasa w związku z pytaniem…jak najlepiej, pozbyć się z rynku aut z konwencjonalnym napędem. Temu wszystkiemu …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 biuro@fred.com.pl