Przejdź do treści
Micra stworzona na nowo

Micra stworzona na nowo

Mały miejski samochód znany już od 1982 roku. Mowa tu o Nissanie Micra. Auto, które balansowało dotychczas gdzieś między segmentem A i B. Aktualnie model przechodzi niejako rewolucję. Określenie „Micra stworzona na nowo” pasuje tu idealnie i zdecydowanie nie jest na wyrost.

Nissan Micra to w zasadzie auto bliźniacze do Renault Clio. Nowy model marki Nissan urósł na długość aż o 17,5 cm a rozstaw osi jest o 8 cm większy od poprzednika. Ponieważ jego sylwetka stała się zdecydowanie bardziej sportowa – auto jest niższe od wcześniejszej wersji modelowej o 5,5 cm.

Co na temat ciekawostek dotyczących wyposażenia i wyglądu Micry? Napewno charakterystycznym jego elementem jest grill w kształcie litery V i tylne światła wyglądem przypominające do złudzenia bumerangi. Deska rozdzielcza bardzo prosta i sportowa. Zdecydowanie bardzo pasuje do dynamicznego charakteru samochodu. Warto zwrócić też uwagę na system nagłośnienia Bose Personal, który wyposażony będzie w dwa głośniki w zagłówku fotela kierowcy. Dzięki temu rozwiązaniu dźwięk uzyska efekt bardziej przestronnego i przypominającego ten z kina domowego. Ponadto 7-calowy wyświetlacz centralny obsługujący audio, telefon komórkowy, nawigację i inne. Micra doposażona będzie też w między innymi kamerę 360 stopni i funkcję zapobiegania niezamierzonej zmiany pasa ruchu. Klienci będą mieli możliwość zamawiania auta w jednym z 10 kolorów i 125 konfiguracjach stylistycznych.

Japoński debiutant wchodzi na rynek z trzycylindrowym silnikiem benzynowym turbo 0.9 oraz z półtoralitrowym dieslem. Jedna i druga jednostka będą w stanie rozwinąć moc maksymalnie 90 koni. Niebawem dołączy do nich kolejny – 73-konny benzynowiec o pojemności 1 litra.

Produkcja nowej generacji Nissana Micry będzie w Europie w zakładach Renault we francuskim Flins. Sprzedaż tego miejskiego sportowego cuda rozpocznie się w Europie już niebawem, bo w marcu 2017. Konkurent Clio, Corsy i Fiesty nadchodzi więc wielkimi krokami.

Zainteresować mogą Cię też

Jaka marka najczęściej wzywa Klientów na akcje serwisowe?

Jaka marka najczęściej wzywa Klientów na akcje serwisowe?

Ciekawych informacji na temat motoryzacji, dostarcza nam Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, czyli mówiąc prościej UOKiK’u. Wydawać by się mogło, że jest to jedna z ostatnich stron, która mogłaby podsunąć ciekawostki z branży, ale tym razem nic bardziej mylnego. Naszym oczom ukazało się zestawienie dotyczących akcji serwisowych w Polsce za ostatni kwartał. Na stronie Urzędu …

Czytaj więcej
Polska jako kraj ogromnej liczby samochodów

Polska jako kraj ogromnej liczby samochodów

Dziś ponownie wraca do nas temat lubianych przez nas statystyk. Nie raz okazywało się, że potrafimy znacząco się w nich wyróżniać. Nie inaczej zdaje się być w dzisiejszym wpisie. Gdy zastanowimy się szerzej, to okaże się, że owe statystyki mogą odzwierciedlać u nas tzw. Efekt domina. Spieszymy z wyjaśnieniem o co w tym wszystkim chodzi. …

Czytaj więcej
To już pewne. System ISA obowiązkowy w nowych samochodach od 2022 roku.

To już pewne. System ISA obowiązkowy w nowych samochodach od 2022 roku.

Jakiś czas temu pisaliśmy na blogu o nowych systemach bezpieczeństwa, których instalacje Unia Europejska chce wymusić na producentach samochodów. Jednym z takich systemów był właśnie wspomniany w tytule ISA – czyli „inteligentny asystent prędkości”. Dziś chcieliśmy poinformować, że Unia dopięła swego i owy asystent będzie obowiązkowo montowany od 2022 roku we wszystkich nowych pojazdach osobowych, …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 biuro@fred.com.pl