Przejdź do treści
Micra stworzona na nowo

Micra stworzona na nowo

Mały miejski samochód znany już od 1982 roku. Mowa tu o Nissanie Micra. Auto, które balansowało dotychczas gdzieś między segmentem A i B. Aktualnie model przechodzi niejako rewolucję. Określenie „Micra stworzona na nowo” pasuje tu idealnie i zdecydowanie nie jest na wyrost.

Nissan Micra to w zasadzie auto bliźniacze do Renault Clio. Nowy model marki Nissan urósł na długość aż o 17,5 cm a rozstaw osi jest o 8 cm większy od poprzednika. Ponieważ jego sylwetka stała się zdecydowanie bardziej sportowa – auto jest niższe od wcześniejszej wersji modelowej o 5,5 cm.

Co na temat ciekawostek dotyczących wyposażenia i wyglądu Micry? Napewno charakterystycznym jego elementem jest grill w kształcie litery V i tylne światła wyglądem przypominające do złudzenia bumerangi. Deska rozdzielcza bardzo prosta i sportowa. Zdecydowanie bardzo pasuje do dynamicznego charakteru samochodu. Warto zwrócić też uwagę na system nagłośnienia Bose Personal, który wyposażony będzie w dwa głośniki w zagłówku fotela kierowcy. Dzięki temu rozwiązaniu dźwięk uzyska efekt bardziej przestronnego i przypominającego ten z kina domowego. Ponadto 7-calowy wyświetlacz centralny obsługujący audio, telefon komórkowy, nawigację i inne. Micra doposażona będzie też w między innymi kamerę 360 stopni i funkcję zapobiegania niezamierzonej zmiany pasa ruchu. Klienci będą mieli możliwość zamawiania auta w jednym z 10 kolorów i 125 konfiguracjach stylistycznych.

Japoński debiutant wchodzi na rynek z trzycylindrowym silnikiem benzynowym turbo 0.9 oraz z półtoralitrowym dieslem. Jedna i druga jednostka będą w stanie rozwinąć moc maksymalnie 90 koni. Niebawem dołączy do nich kolejny – 73-konny benzynowiec o pojemności 1 litra.

Produkcja nowej generacji Nissana Micry będzie w Europie w zakładach Renault we francuskim Flins. Sprzedaż tego miejskiego sportowego cuda rozpocznie się w Europie już niebawem, bo w marcu 2017. Konkurent Clio, Corsy i Fiesty nadchodzi więc wielkimi krokami.

Zainteresować mogą Cię też

Bezpieczeństwo pieszych na drogach. Czy pomysł rządu działa?

Bezpieczeństwo pieszych na drogach. Czy pomysł rządu działa?

Niebawem minie rok od wprowadzenia znowelizowanych przepisów dotyczących bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Czy jeden ze sztandarowych pomysłów rządu dopiął swego i mamy w końcu zmiany, które pomogą pieszym czuć się bezpieczniej „na pasach”. Okazuje się, że nie wszystko poszło tak jak zakładał rząd PIS’u, ale po kolei. Rewolucyjna zmiana, zakładała przepis, że pieszy zamierzający …

Czytaj więcej
Koniec LPG w Polsce… z rosyjskich gazociągów!?

Koniec LPG w Polsce… z rosyjskich gazociągów!?

Zacznijmy od ekonomii wracając do kwestii paliw i inflacji, która dotyka nasz kraj. Polacy coraz bardziej odczuwają na własnej skórze wszelakiej maści drożyznę. Ceny na wszystkie produkty oraz usługi zdążyły już znacząco wzrosnąć w ostatnich miesiącach. Drożej jest w sklepach, ale również wszelkie ceny usług poszły w górę. Drożej jest też na stacjach paliw i …

Czytaj więcej
Sprzedaż opon w Polsce. Czy rośnie świadomość kierowców?

Sprzedaż opon w Polsce. Czy rośnie świadomość kierowców?

Dziś czas na wlanie trochę optymizmu w nasze zmotoryzowane serca. Ostatnio pisaliśmy o dość pesymistycznych sprawach, dlatego czas przerwać tę złą passę. Aby to uczynić, przenieśmy się na chwilę na rynek … oponiarski. Okazuje się, że świadomość Polskich kierowców na temat roli ogumienia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach wzrasta. Świadczyć o tym mają wyniki sprzedaży …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 6.30 – 21.30
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 biuro@fred.com.pl