Przejdź do treści
Kluczykomaty z BMW wyznaczą nowe trendy obsługi klienta? Wiele na to wskazuje.

Kluczykomaty z BMW wyznaczą nowe trendy obsługi klienta? Wiele na to wskazuje.

Dziś trochę inny wpis. Nie będzie o mandatach czy kolejnych ograniczeniach. Dziś trochę o nowoczesności w sensie tego jak bardzo może się zmienić nasza branża na przestrzeni kilku kolejnych lat. Ciekawe trendy zdaje się wyznaczać BMW i ich nowa inicjatywa Inchcape. Co to takiego i czemu mamy wrażenie, że wkrótce znajdzie swoich naśladowców? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Są takie polskie firmy, z których jesteśmy bardzo dumni na tle całego kontynentu, a może i nawet świata. Są wreszcie takie pomysły, które wielokrotnie rodzą się w głowach polskich wizjonerów i potem z powodzeniem są kopiowane poza naszymi granicami. Jak się okazuje BMW Inchcape bierze garściami od naszego polskiego giganta InPostu i ich słynnych już Paczkomatów.

Wielki sukces skrytek pocztowych polskiego giganta pokochała niemal cała Polska. Większość ludzi nie potrafi sobie już wyobrazić życia bez paczkomatów i jego wspaniałych walorów, które pozwalają na swobodę obrotu przesyłek pocztowych. W zasadzie korzyść z tego typu rozwiązania doceniają i sami kurierzy i odbiorcy przesyłek. Co to ma wspólnego z BMW Inchcape?

Zasada działania jest prosta. W uproszczeniu polega ona na tym, że zostawiasz swój samochód na bezpłatnym parkingu i wkładasz jego kluczyk do specjalnej skrytki „pocztowej”. Następnie po określonym czasie z tego samego miejsca odbierasz swój kluczyk i wracasz do swojego naprawionego pojazdu. Proste, bynajmniej.

BMW Inchcape to nowa forma przyjęć serwisowych poza salonami BMW. Jak się okazuje, coraz większa liczba klientów BMW chwali sobie nowe rozwiązanie i za pośrednictwem „kluczykomatów” oddaje swoje samochody na serwis. Firma artykułuje, że obecnie prawie 40% klientów korzysta już z takiej formy współpracy. Wygoda postępowania i dostępność usługi całą dobę, 7 dni w tygodniu z pewnością pomaga w działaniu. Przebieg akcji serwisowej, przebiega w 100% online. Po zostawieniu auta na parkingu i kluczyka w skrytce, serwisant odbiera go z kluczykomatu i odjeżdża autem do punktu napraw BMW. Tam nakręcany jest materiał Video prezentujący rzeczywisty stan techniczny pojazdu oraz stawiana jest diagnoza dotycząca ewentualnych napraw niezbędnych do wykonania. Wraz z tym materiałem dostarczany jest kosztorys proponowanych usług serwisowych. Po jego zatwierdzeniu serwis przystępuje do naprawy pojazdu a następnie auto wraca na parking z którego zostało zabrane, a właściciel może go odebrać kiedy mu wygodnie. Oczywiście Klient jest informowany na bieżąco o całym przebiegu serwisu.

W Polsce obecnie pilotażowo wprowadzono kluczykomaty BMW w Warszawie na terenie Varso Tower, ale tylko czekać jak nowe punkty przyjęć pojawią się w innych miastach. Rzeczywiście rosnąca popularność tego typu usługi skłania do myślenia, że w ślad za BMW pójdą kolejni producenci aut, a kto wie, w przyszłości może i serwisy pogwarancyjne i warsztaty samochodowe. Swoją drogą, chcielibyście korzystać w taki sposób z usług naszego serwisu ? Będziemy bacznie przyglądać się zmieniającym się trendom w branży! Póki co preferujemy jeszcze personalne spotkania z Klientami u nas w firmie zapraszając na pyszną kawę i smaczne krówki.

Zainteresować mogą Cię też

Fotoradary! Co potrafią i dokąd zmierza technologia. Część I.

Fotoradary! Co potrafią i dokąd zmierza technologia. Część I.

W dzisiejszym wpisie znowu poruszymy temat fotoradarów. Zrobimy to jednak zupełnie inaczej niż zdarzało nam się do tej pory. Nie będziemy pisać o statystykach i informacjach, gdzie pojawią się nowe słupki wzdłuż naszych dróg. Dziś przyjrzymy się temu, co potrafią współczesne radary (na polskich drogach) i czy nadal są tylko elementem wspomagającym funkcjonariuszy policji. Kto …

Czytaj więcej
E-Billboardy przyszłością szlaków drogowych?

E-Billboardy przyszłością szlaków drogowych?

Odpocznijmy trochę od nowych przepisów, mandatów i szalonych pomysłów Unii Europejskiej. Dziś przenieśmy się w temat przyszłości i jej niecodziennych pomysłów na „umilanie” nam życia. Kto z nas jechał kiedyś na wakacje do Zakopanego i w Poroninie nie zauważył żadnego Billboard’u przy drodze? Z pewnością ciężko znaleźć taką osobę bo Zakopane i okolice słyną z …

Czytaj więcej
Podatek od aut spalinowych. Nie chcesz elektryka? To płać!

Podatek od aut spalinowych. Nie chcesz elektryka? To płać!

Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych zdają się nie zadowalać europejskich włodarzy, dlatego na horyzoncie pojawia się kolejna „zachęta” dla kierowców posiadających samochód spalinowy. Mowa o nowym podatku, który pojawi się pod koniec 2024 roku i uderzy po kieszeniach… oczywiście najbiedniejszych. Przy czym każdy fan płynnego paliwa odczuje jego skutki w swoim portfelu. Zacznijmy od początku. Prawie …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 7.30 – 21.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 +48 609 888 505 biurogdynia@fred.com.pl