Przejdź do treści
Kluczykomaty z BMW wyznaczą nowe trendy obsługi klienta? Wiele na to wskazuje.

Kluczykomaty z BMW wyznaczą nowe trendy obsługi klienta? Wiele na to wskazuje.

Dziś trochę inny wpis. Nie będzie o mandatach czy kolejnych ograniczeniach. Dziś trochę o nowoczesności w sensie tego jak bardzo może się zmienić nasza branża na przestrzeni kilku kolejnych lat. Ciekawe trendy zdaje się wyznaczać BMW i ich nowa inicjatywa Inchcape. Co to takiego i czemu mamy wrażenie, że wkrótce znajdzie swoich naśladowców? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Są takie polskie firmy, z których jesteśmy bardzo dumni na tle całego kontynentu, a może i nawet świata. Są wreszcie takie pomysły, które wielokrotnie rodzą się w głowach polskich wizjonerów i potem z powodzeniem są kopiowane poza naszymi granicami. Jak się okazuje BMW Inchcape bierze garściami od naszego polskiego giganta InPostu i ich słynnych już Paczkomatów.

Wielki sukces skrytek pocztowych polskiego giganta pokochała niemal cała Polska. Większość ludzi nie potrafi sobie już wyobrazić życia bez paczkomatów i jego wspaniałych walorów, które pozwalają na swobodę obrotu przesyłek pocztowych. W zasadzie korzyść z tego typu rozwiązania doceniają i sami kurierzy i odbiorcy przesyłek. Co to ma wspólnego z BMW Inchcape?

Zasada działania jest prosta. W uproszczeniu polega ona na tym, że zostawiasz swój samochód na bezpłatnym parkingu i wkładasz jego kluczyk do specjalnej skrytki „pocztowej”. Następnie po określonym czasie z tego samego miejsca odbierasz swój kluczyk i wracasz do swojego naprawionego pojazdu. Proste, bynajmniej.

BMW Inchcape to nowa forma przyjęć serwisowych poza salonami BMW. Jak się okazuje, coraz większa liczba klientów BMW chwali sobie nowe rozwiązanie i za pośrednictwem „kluczykomatów” oddaje swoje samochody na serwis. Firma artykułuje, że obecnie prawie 40% klientów korzysta już z takiej formy współpracy. Wygoda postępowania i dostępność usługi całą dobę, 7 dni w tygodniu z pewnością pomaga w działaniu. Przebieg akcji serwisowej, przebiega w 100% online. Po zostawieniu auta na parkingu i kluczyka w skrytce, serwisant odbiera go z kluczykomatu i odjeżdża autem do punktu napraw BMW. Tam nakręcany jest materiał Video prezentujący rzeczywisty stan techniczny pojazdu oraz stawiana jest diagnoza dotycząca ewentualnych napraw niezbędnych do wykonania. Wraz z tym materiałem dostarczany jest kosztorys proponowanych usług serwisowych. Po jego zatwierdzeniu serwis przystępuje do naprawy pojazdu a następnie auto wraca na parking z którego zostało zabrane, a właściciel może go odebrać kiedy mu wygodnie. Oczywiście Klient jest informowany na bieżąco o całym przebiegu serwisu.

W Polsce obecnie pilotażowo wprowadzono kluczykomaty BMW w Warszawie na terenie Varso Tower, ale tylko czekać jak nowe punkty przyjęć pojawią się w innych miastach. Rzeczywiście rosnąca popularność tego typu usługi skłania do myślenia, że w ślad za BMW pójdą kolejni producenci aut, a kto wie, w przyszłości może i serwisy pogwarancyjne i warsztaty samochodowe. Swoją drogą, chcielibyście korzystać w taki sposób z usług naszego serwisu ? Będziemy bacznie przyglądać się zmieniającym się trendom w branży! Póki co preferujemy jeszcze personalne spotkania z Klientami u nas w firmie zapraszając na pyszną kawę i smaczne krówki.

Zainteresować mogą Cię też

Niebezpieczeństwo na drodze! Winni są starzy czy młodzi?

Niebezpieczeństwo na drodze! Winni są starzy czy młodzi?

Wypadki drogowe w każdym kraju stanowią poważny problem społeczny. W Polsce dane statystyczne wskazują jedną grupę szczególnie narażoną na to ryzyko – młodych kierowców. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz Komendy Głównej Policji, młodzi kierowcy między 18 a 24 rokiem życia są odpowiedzialni za największą część wypadków drogowych. W zeszłym roku wskaźnik liczby wypadków na …

Czytaj więcej
Najpopularniejsze auto 2023 roku? Spore zaskoczenie…

Najpopularniejsze auto 2023 roku? Spore zaskoczenie…

Nasze obserwacje rynku motoryzacyjnego opisywane we wcześniejszych wpisach dowodzą, że mimo usilnych prób ze strony Unii Europejskiej rynek aut elektrycznych nie chce rosnąć tak, jak założyli to sobie włodarze starego kontynentu. Tymczasem spływają do nas coroczne dane zebrane przez JATO Dynamics, które pokazują jaki samochód był najczęściej kupowany w roku 2023 przez konsumentów i … …

Czytaj więcej
Podsumowanie ubiegłego roku na rynku aut używanych

Podsumowanie ubiegłego roku na rynku aut używanych

Odpocznijmy od nowych przepisów i straszenia kierowców kolejnymi podatkami i opłatami, za to, że w ogóle mogą się przemieszczać po drogach. Dziś przyjrzymy się temu co bardzo lubimy. Ocenimy jak zmieniają się trendy Polaków na używane auta. Tu jak się okazuje mamy kilka ciekawych zjawisk… ale też sa miejsca, gdzie nie obserwujemy za dużych zmian. …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 7.30 – 21.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 +48 609 888 505 biurogdynia@fred.com.pl