Przejdź do treści
Co dalej po S6?

Co dalej po S6?

Otwarcie trasy S6 ulżyło wielu kierowcom. Oprócz wszechobecnego szumu aut, słyszanego nawet w okolicy naszego oddziału w Bojanie, dostrzec możemy w zasadzie same plusy. Korki wyraźnie zmalały. Dojazd do naszej firmy jest znacznie przyjemniejszy, a Chwaszczyno wyraźnie odkorkowało się na rondzie. W dzisiejszym wpisie, chcieliśmy jednak zadać pytanie, co dalej? Odpowiedź przychodzi zaskakująco szybko i po raz kolejny przywodzi uśmiech na twarz. Jeśli przyjrzeć się planom na kolejne lata to okazuje się, że coraz bliżej nam do sprawnego podróżowania na południe i … do naszych zachodnich sąsiadów.

21 grudnia oddane zostały do użytku trzy odcinki ekspresowe drogi S6 między Bożepole Wielkie a Gdynią. Łącznie oddano do użytku 42 km nowej drogi. Oddania tego odcinka do użytku, uruchomiło ciężkie maszyny i zaczęła się na dobre budowa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, której węzły przewidziane są w Chwaszczynie oraz w Żukowie. Dzięki tej inwestycji, zdecydowaną ulgę poczują kierowcy z południowej części Trójmiasta. Z pewnością z dobrodziejstwa obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej skorzystają najbardziej mieszkańcy Gdańska i okolic. Cała inwestycja ma zostać skończona w 2025 roku.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za dwa lata w obrębie Trójmiasta powinniśmy mieć naprawdę dobrą infrastrukturę drogową. Co jednak, gdy wyjedziemy z naszej aglomeracji? Tu czekać będą na nas kolejne niespodzianki. Zwłaszcza na północy, której chcieliśmy poświęcić w tym wpisie najwięcej miejsca.

Okazuje się, że właśnie wojewoda wydał zgodę na budowę kontynuacji drogi S6 w kierunku Słupska. Decyzja na realizację inwestycji drogowej (ZRID) została wydana w trybie natychmiastowym co pozwala na rozpoczęcie prac budowlanych w terenie. Oznacza to, że nowy odcinek trasy S6 między Leśnicami koło Lęborka a Bożepolem Wielkim właśnie wszedł w etap budowy. Poza dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pasem awaryjnego postoju, na trasie znajdziemy kilka istotnych węzłów. Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce i Bożepole Wielkie. Cały odcinek będzie liczyć 22km. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad „W ramach realizacji inwestycji przewidziano m.in. budowę 17 dużych obiektów inżynierskich, w tym dwóch estakad, a także 11 mniejszych obiektów. Drogi przecinające się z przyszłą drogą ekspresową zostaną przebudowane, a dla zapewnienia dojazdu do poszczególnych nieruchomości powstaną drogi dojazdowe. Trasa zostanie wyposażona w infrastrukturę służącą ochronie środowiska – przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne, system odwodnienia wraz z podczyszczaniem wód opadowych”. Cały odcinek ma zostać oddany do użytku w 2025 roku.

Reasumując powyższą treść, można odnieść wrażenie, że już niebawem prócz bezproblemowej komunikacji drogowej w obrębie Trójmiasta, powinniśmy bez większych problemów dojechać trasą S6 aż do Lęborka. Pamiętać należy, że Trasa S6 całkiem nieźle ma się w województwie Zachodniopomorskim gdzie gotowym odcinkiem można się już poruszać ze Szczecina do Koszalina. Odcinki z Koszalina do Słupska jak i ze Słupska do Lęborka zgodnie z umową powinny zostać ukończone również w 2025 roku. W tym miejscu wypada więc napisać, że cała trasa S6 licząca niespełna 390km powinna być w pełni przejezdna około roku 2026. Daje to nadzieję na to, że już za niespełna 3 lata z Trójmiasta do Szczecina dojedziemy w około 3 godziny! Czy to nie wspaniała wizja przyszłości ? ?

Zainteresować mogą Cię też

Niebezpieczeństwo na drodze! Winni są starzy czy młodzi?

Niebezpieczeństwo na drodze! Winni są starzy czy młodzi?

Wypadki drogowe w każdym kraju stanowią poważny problem społeczny. W Polsce dane statystyczne wskazują jedną grupę szczególnie narażoną na to ryzyko – młodych kierowców. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz Komendy Głównej Policji, młodzi kierowcy między 18 a 24 rokiem życia są odpowiedzialni za największą część wypadków drogowych. W zeszłym roku wskaźnik liczby wypadków na …

Czytaj więcej
Najpopularniejsze auto 2023 roku? Spore zaskoczenie…

Najpopularniejsze auto 2023 roku? Spore zaskoczenie…

Nasze obserwacje rynku motoryzacyjnego opisywane we wcześniejszych wpisach dowodzą, że mimo usilnych prób ze strony Unii Europejskiej rynek aut elektrycznych nie chce rosnąć tak, jak założyli to sobie włodarze starego kontynentu. Tymczasem spływają do nas coroczne dane zebrane przez JATO Dynamics, które pokazują jaki samochód był najczęściej kupowany w roku 2023 przez konsumentów i … …

Czytaj więcej
Podsumowanie ubiegłego roku na rynku aut używanych

Podsumowanie ubiegłego roku na rynku aut używanych

Odpocznijmy od nowych przepisów i straszenia kierowców kolejnymi podatkami i opłatami, za to, że w ogóle mogą się przemieszczać po drogach. Dziś przyjrzymy się temu co bardzo lubimy. Ocenimy jak zmieniają się trendy Polaków na używane auta. Tu jak się okazuje mamy kilka ciekawych zjawisk… ale też sa miejsca, gdzie nie obserwujemy za dużych zmian. …

Czytaj więcej

ul. J. Wybickiego 48, 84-207 Bojano

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 18.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 676 20 20 biuro@fred.com.pl

Aleja Zwycięstwa 175, 81-521 Gdynia Orłowo

Poniedziałek – Piątek : 7.30 – 21.00
Sobota: 8.00 – 14.00

+48 58 622 13 36 +48 609 888 505 biurogdynia@fred.com.pl